27.12.2008 - beseda u cimbálu, Prakšice
Normálně vyprodaná hospoda. Ludé asi nevěděli, do čeho idú:) Tož takých zpěváků, to sa nám normálně nestává, o to líp sa nám hrálo. Každý muzikant je rád, když publikum není pasivní. Akorát sa vůbec netancovalo, JAKUBáci nedošli a chyběli tam, tož ale nemožú vymetat úplně všecky akce. Dneškem sme ukončili nejnabitější rok, co sme měli... a nejspíš už ani víc akcí za rok mět nikdy nebudem. Ale užili sme si to:)

26.12.2008 - Ščepánský večůrek
Nejak dlúho sme sa s Kohútkama neviděli, tož když už je toho Ščepána, mosíme to patřičně oslavit. Hrajem, zpíváme a najednú sa otevřú dveře a v nich 3 auta Olšaváků. Tož překvápko večera, ale jídla a pití bylo dost a dobrých ludí sa vejde...:) Za chvilu už bylo jedno, kdo sa jakého nástroja chytil, šak muzikantů tam bylo jak nikde jinde. Aj Žandáři za nama dojeli, no a v takovéjto sestavě to by byl kumšt, abychom nepařili až do rána. Z typických besed u cimbálu sa v poslední době stávajú spíš takové posezení u kytar, což nám nevadí, je to zasej neco nového a pánové Svěrák a Uhlíř by měli ohromnú radost, že i dvaatřicetiletý doktor s červeným diplomem sa vyžívá ve zpívání textu: "Maminko, tatínku, posílám vám vzpomínku z letního tábora, jistě víte, že vám píše vaše dcera Barbora." Opět jsem učinila chabý pokus vzít s sebú foťák, prý máme málo fotek, ale typicky to skončilo tak, že máme 10 snímků a z nich 5 černých:) Slubuju, že příště sa polepším.

23.12.2008 - zpívání u vánočního stromu v Bánově
Celý deň pršalo, sněžilo, fúkal větr nebo nejlíp všecko naráz. Tož sme sa všeci báli, že nám zmoknú nástroje, ale kúzlo Vánoc funguje, jak má, tož zrovna tu hodinku, co sme hráli, svítilo slunko. Enom jedna věc nás trochu rozhodila. V Kuřátku sú asi nejací jasnovidci, protože půlka jejich vystúpení sa shodovala s naším. Tož nečím takovým sa nenecháme rozhodit, bleskurychle sme pozměnili program a nejak sa to nakonec zvládlo. Atmosféra byla moc fajn, usměvavé publikum zpívalo s nama a tak to má byt:)

19.12.2008 - beseda u cimbálu, bar Kobra, Suchá Loz
Akca Kobra je už pomáli tradicú, tož sme čekali, že dojde aspoň půlka Lóze... ale všeci nejspíš odklúzali závěje sněhu, tož sme hráli enom také komorní společnosti... O to víc sa to tam ovšem rozjelo. Tancovalo sa, až sem sa bála o cimbál, naštěstí ho kluci bránili vlastním tělem:) No a samozřejmě během našich přestávek sa nelenilo a zpívalo za doprovodu libozvučných tónů kytar rodiny Beníčků. My sme mezitím pořádali sútěž v nesmátí sa. Což je pro nás nadlidský úkol, takže příště raděj uspořádáme sútěž v chválení sa... to nám údajně ide líp:)

19.12.2008 - akademie GJAK
Výborné, srandy kopec, všeci ste zváni na akademii pro veřejnost 12.1.2009, tam sice nejspíš hrát nebudem, ale o zábavu bude každopádně postaráno:)

12.12.2008 - 25. výročí souboru Bajdyš, Třebíč
"Hele tak todlencto bylo fakt dobrý." Málem sa mi zasukovaly prsty, když sem to psala:) Ač byl do Třebíča pozvaný súbor Kohútek, jelo tam skoro víc Strúčků jak tanečníků. Ale to nevadilo, aspoň sme měli v autobusi víc místa. Zvláštní poděkování patří našemu výbornému řidiči, to je fakt člověk do party. Když sme sa ho v Brně optali, esli "už tam budem??" a jak je to eště daleko , řekl nám, že eště tak dvě flaše vína:) Bajdyšáci nás přivítali s otevřenú náručú. Enom sme došli na pódium a oni uviděli naše kroje a cimbál, už slintali, a to sme eště nic nepředvédli. Jinak vystúpení samo o sobě výborné, úplně sme si to užívali, úsměvama nešetřili a pak sme sa za to pořádně pochválili:) Vim, že to zní asi dost nafúkaně, ale když sa nepochválíme sami, nikdo jiný to za nás neudělá... A pak sa už enom hrálo, zpívalo, tancovalo a jelo dom...
a zas za hrálo a zpívalo. Enom s tím tancem to bylo v buse horší. Tak sme to teda ve zdraví přežili, dokonca sme Laďovi skoro vyléčili jeho "rockerský hlas" po stužkáču. A už sa těšíme na další akci!!!

10.- 11.12.2008 - vánoční vystoupení - Tečovice
Kdo by nevěděl, Tečovice sú taková malebná dědinka u Zlína, najdete tam obchod se smíšeným zbožím, hřbitov se sochú, kerá ve tmě vypadá jako živý člověk, a školu pětiletku plnú výborných zpěváků. Ve školní družině majú hromadu her, keré pochopíja sedmileté děcka, ale téměř maturantom to dělá problém:) Každý si ale nakonec vybral hru, v keré fakt exceloval. Jura stolní hokej, Tomáš Dostihy a sázky, Michal nás rozdrtil v naší verzi Hádej kdo jsem, já (Verča).... ani nevim, ale myslim, že jsem byla čestný súpeř:) A Jarovi šlo všecko. Možná částečně protože byl většinú rozhodčí nebo bankéř:) Nemyslete si, že sme si dva dny jenom hráli, stihli sme nacvičit komplet celý program a k tomu nové pásmo. A nenudili sme sa ani minutku. Dneskaj eště Jura s Tomášem idú hrát na Laďův stužkáč a zitra jedem do Třebíča, tož nám držte palce, ať to ve zdraví přežijem.

6.12.2008 - 35. výročí Kohútku, Bánov
Půl roku chystání, domlúvání, nacvičování a naráz je to za nama. Ale stálo to za to, poprvé sme hráli v kompletní sestavě. Ani nevim, co bych na tom měla popisovat, kdo ste tam byli, tak to víte sami, kdo ne, tak dobře vám tak:)

1.12.2008 - zkúška
Nikdo není dokonalý, dokonca aj my mosíme občas zkúšat:) Možná kromě Ladi, kerý sa nedostavil (nutno podotknút, že to má do zkušebny kúsek dalej než 10 kroků jako většina, tak sme mu odpustili:). Ale díky tomu sme mohli vtipkovat na jeho účet za jeho zády. To víte, jak ti klackoši furt do toho nástroja tak moc fúkajú, sem tam jim nejaká tá slina ulétne a všecko sa to hromadí v tom klarinetu...kerý není bezedný...tož když majú u Kučerů suché záhonky, řeknú : "Laďo, di chvilu cvičit ven." A Laďa ide, hraje a kropí:) Já teď enom doufám, že sa Laďa neurazí, ale snáď ne, je to správný kluk a my sme děsně rádi, že ho máme:)

29.11.2008 - Oslava Týnčiného a Jurového strýčka, Nivnica
"O půl třetí buďte všeci u zkušebny, běda vám, jak sa opozdíte!" Tož primášovi sa odporovat nedá, 14:30 sme byli připraveni... kromě primáša samotného:) Tož dojeli sme na místo a hned tu bylo první překvápko. Žeprý dostanem aj oběd. No my sme počítali s tím, že když hrajem od 3 do 10, že nám s velkým štěstím dajú cosi na večeřu, tak sme sa všeci poctivě nacpali doma. Včera 3 večeře, dneskaj 2 obědy, to nám za chvilu budú malé kroje, takže příště, Strúčci, povinně na sebe dietní gatě (Jurův patent). To si na sebe oblečete nejtěsnější kalhoty, co máte, takže sa do vás už víc nevejde:) Ale pak už šlo všecko jako po másle. Neskutečně muzikální rodina Beníčků využívala každú minutku, a tak ani v době našich přestávek neváhali, vzali kytary a hráli... Konečně sme taky udělali pár fotek. Až příjdu na to jak, tak je sem dám.

28.11.2008 - Sraz sponzorů rybářů, Luhačovice
Odpoledňa sa konal v Brodě na náměstí Kateřinský jarmark, kde většina z nás vystupovala se súborem JAKUB. Upřímně... když máte v tom tenkém kroju neco předváďat v takém větru a zimě a sledovat přitom ostatní, jak si v teplunkých kabátoch pijú horký čaj, moc vám to na náladě nepřidá. Ale o to víc sme sa těšili na večerní hračku v Luhačovicách. Cosi sme pohráli, zazpívali, měli sme sa jako v bavlnce a povim vám, lepší svíčkovú sme v životě nejedli:) Enom sme teda dostali vynadané, že nemáme aktualizované stránky a že nám teda moc nejedú, tak tímto sa vám všem omlúvám, ale za týden sa toho fakt moc stihnút nedá....